تبلیغات
کلبه‌ی سخن - چرا ما باید امام را بشناسیم .

سؤال :چه ضرورتی دارد که ما امام را بشناسیم و اهمیت شناخت امام از نظر گاه اعتقادی چیست ؟

1- شناخت امام ،شناخت خداوند :همان طور که می دانیم اولین وظیفه انسان ،شناخت پروردگار خویش می باشد .و تا انسان اورا نشناسد چطور می خواهد او را اطاعت و بندگی کند . و منعم را باید شناخت تا بتوان از او قدردانی نمود .ما چگونه می توانیم . ذات لا یزال الهی را بشناسیم ، این شناخت امکان ندارد مگر از راه ائمه .آیا نمی بینیم  که فرقه های مختلف غیر شیعه  بدلیل عدم معرفت به امام وبلکه عدم امام  در نزد آنها چگونه به عقاید خرافی و عجیب و غریب روی آورده اند .

از حضرت سید الشهداء سؤال شد :« ما معرفه الله؟ فرمودند : معرفه اهل کل زمان امامهم الذی یجب علیهم طاعته؛ (+) از این حدیث برداشت می شود: که اولادر هر زمانی باید امام معصوم وجوداشته باشد و اطاعت از او واجب می باشد . ثانیاراه معرفت خداوند در گرو معرفت ائمه می باشد .

2-شناخت امام ، رمز عبور از جاهلیت و ورود به اسلام :شیعه و اهل تسنن بر این روایت اتفاق نظر دارند که پیامبر بزرگوار اسلام می فرماید : :«مَنْ مَاتَ و لم یَعْرِفُ إِمَامَ زَمَانِهِ مَاتَ مِیتَةً جَاهِلِیَّةً ؛هر کس بمیرد و امام زمان خویش را نشناسد به مرگ جاهلیت مرده است  (+). پس برای اینکه از جاهلیت قبل از اسلام عبور کنی و به اسلام وارد شوی یگانه راه شناخت امام می باشد و گرنه در ظلمت جاهلیت باقی خواهی ماند .

این روایت هشداری است برای کسانی که تعصبات بی جای آنها اجازه نمی دهد تا واقع بینانه به مسئله امامت نگاه کنند و خود را از گردات هلاکت نجات دهند .بخش اول ،بخش دوم ،بخش سوم+ نوشته شده | شنبه 23 بهمن 1389 06:09 | نظرات ()

صفحات :