تبلیغات
کلبه‌ی سخن - ویروسی خطرناک فیض گرفتن را تهدید می کند ..

تعجیل در فرج امام زمان گناه نکنیم ...،معرفت امام زمان

گناه و معصیت مانع مهم و خطرناک از درک فیوضات معنوی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف می باشد ،انسانی که می خواهد در طریق معرفت امامش قرار بگیرد باید تلاش کند تا رفتار و کردارش را مطابق با رفتار و کردار امامش قرار دهد امامی که به وظیفه اش بر اساس روایات یقینا عمل می کند و اگر بخواهیم امام خود را درک کنیم باید سخیت داشته باشیم چون گفته اند که السنخیة علة الانضمام ،و یک مورد از سنخیت گناه نکردن ماست ..و اگر می خواهیم از گناه و معصیت دور باشیم .به این دونکته توجه کنیم .

1-خود را در منظر امام ببینیم و یقیین کنیم که کارهای ما را او می بیند .قرآن می فرماید :قل اعملوا فسیرى الله عملكم و رسولُه و المؤمنون؛ای پیامبر به مردم بگو عمل کنید.[1] پس می بیند خداوند و پیامبرو مومنان کارهای شما را می بینند . امام صادق علیه می فرماید :هم الائمة یعنی مومنان ائمه هستند .

2-اگه انسان به گناه گرفتار شد و گناه خود را ادامه داد خداوند او را از نعمت ولایت محروم می کند .امام باقر علیه السلام می فرماید :اذا غضب الله تبارک و تعالی علی خلقه نحّانا عن جوارهم . هر وقت خداوند تبارک و تعالی بر خلق خود غضب نماید ما را از کنار ایشان دور می سازد .[2] پس گناه و معصیت عامل مهمی در محرومیت از بهره مندی نعمت ظاهری و معنوی امام زمان علیه السلام می باشد .

1-توبه/105
2-کافی ،ج1،ص334


+ نوشته شده | یکشنبه 8 اسفند 1389 03:41 | نظرات ()

صفحات :