تبلیغات
کلبه‌ی سخن - برای ظهور امام زمان باید وثیقه گذاشت .

امام زمان(عج)، داستان حضرت یوسف

یکی از نکات مهمی که در داستان حضرت یوسف  علیه السلام است، مربوط به ماجرای زمان قحطی است که او رییس خزانه بود. وقتی برادران حضرت یوسف علیه السلام بدون بنیامین، برای گرفتن سهمی از گندم به نزد او آمدند، حضرت یوسف وعده داد که اگر در مرتبه بعد او را نیز بیاورند، سهمی به او اختصاص خواهد داد و آنها نیز با خوشحالی نزد پدر آمده و از او خواستند که بنیامین را نیز با آنها بفرستد و این درخواست با دیدن عین کالاهای خود در میان سهم گندم، بیشتر نیز شد، اما به خاطر تقصیری که آنها درباره حضرت یوسف کردند، حضرت یعقوب این خواسته را قبول نفرمود و کوتاهی گذشته را یاد آور شد و فرمود: «هَلْ آمَنُکُمْ عَلَیْهِ إِلاَّ کَمَا أَمِنتُکُمْ عَلَی أَخِیه؛؛ آیا نسبت به او به شما اطمینان کنم، همانگونه که نسبت به برادرش (یوسف) اطمینان کردم (و دیدید چه شد)؟!»

پس از اصرار زیاد برادران، حضرت یعقوب، شرطی را گذاشتند که به‌نظر می‌آید همین شرط در ظهور امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف نیز وجود دارد. ایشان خطاب به پسرانش فرمود: «لَنْ أُرْسِلَهُ مَعَکُمْ حَتَّی تُؤْتُونِ مَوْثِقًا مِّنَ اللّهِ لَتَأْتُنَّنِی بِهِ إِلاَّ أَن یُحَاطَ بِکُمْ فَلَمَّا آتَوْهُ مَوْثِقَهُمْ قَالَ اللّهُ عَلَی مَا نَقُولُ وَکِیلٌ؛من هرگز او را با شما نخواهم فرستاد، تا پیمان مؤکّد الهی بدهید که او را حتماً نزد من خواهید آورد! مگر اینکه (بر اثر مرگ یا علّت دیگر،) قدرت از شما سلب گردد. و هنگامی که آنها پیمان استوار خود را در اختیار او گذاردند، گفت: «خداوند، نسبت به آن‌چه می‌گوییم، ناظر و نگهبان است!»

در مورد امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف هم همین طور است؛ ما مکرر می‌گوییم: «خدایا امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف را بفرست تا از او اطاعت کنیم و در خدمتش باشیم.» اما خدای متعال می‌گوید: شما در مورد یازده امام گذشته بد عمل کردید و تقصیر کار هستید. در مورد این امام، باید وثیقه بگذارید. منبع :تبیان+ نوشته شده | چهارشنبه 11 اسفند 1389 15:07 | نظرات ()

صفحات :
نمایش نظرات 1 تا 30