تبلیغات
کلبه‌ی سخن - رضایت خداوند ،رضایت امام زمان علیه السلام است .

اللهم عجل لولیک الفرج  شرط رسیدن به حضور حضرت یار و دیدار با معرفت او، کسب رضایت الهی می باشد .و این رضایت حاصل نمی شود جز به رضایت حضرت والیعصر عجل الله تعالی فرجه الشریف . امام حسین علیه السلام می فرمایند :رضی الله رضانا اهل البیت ؛رضایت خداوند در رضایت ما اهل بیت است . [1

پس ما باید طوری رفتار کنیم که رضایت آن بزرگوار را که رضایت خداست بدست بیاوریم ...[2] وشرط رسیدن به رضایت آن جناب انجام دادن دستوراتى كه مورد عنایت آنها است ، یعنى همان دستوراتى كه شارع مقدس اسلام براى ما قرار داده و ملزم به انجام یا ترك آن فرموده است،همان‏طور كه امام عصر ارواحنافداه در نامه‏اى كه براى شیخ مفید (ره) ارسال داشتند، شیعیان را سفارش و توصیه به اعمالى فرمودند كه انجام آن اعمال باعث نزدیكى و قرب به سوى امام عصرارواحنافداه مى‏شود:

فلیعمل كل امرءٍ منكم بما یقرب به من محبّتنا، و لیتجنب ما یدینه من كراهتنا و سخطنا؛ بنابراین هر یك از شما باید كارى كند كه وى را به محبت و دوستى، نزدیك كند و از آنچه كه خوشایند ما نبوده و باعث كراهت و خشم ماست، دورى گزیند. [3]

ودر پیامی به پیروان خویش می فرمایند :تقوای الهی را پیشه سازید و تسلیم امر ما باشید و کارها را به ما واگذار کنید . [4]

به هرحال شرط اساسی برای شرفیاب شدن به خدمت حضرت ولی عصر (عجل الله تعالی فرجه الشریف) پاک بودن قلب است که با ترک محرمات و انجام واجبات و توجه و مواظبت باینکه آقا حاضر و ناظر ما است امکان پذیر است.
تنها راه برای نزدیک شدن به امام عصر(علیه السلام) - و احتمال تشرف به محضر ایشان  - حرکت در مسیر رضایت اوست. و رضایت آن بزرگوار فقط در سایه عمل به دین و انجام وظایف و دستورات آن ممکن پذیر می باشد. آیا کسی که به خاطر هواپرستی و پیروی از شیطان، نسبت به تکالیف الهی و اوامر و نواهی او سهل انگار باشد و غضب خدا را برای خدا بخرد می تواند رضایت امام زمان(علیه السلام) را کسب کندو موفق به دیدار او شود ؟ خداوند می فرماید:

 إِنَّ الَّذِینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَیَجْعَلُ لَهُمُ الرَّحْمنُ وُدًّا ؛ به درستی که کسانی که ایمان بیاورند و عمل صالح انجام دهند(خدای) رحمن دوستی و محبت بین آنان قرار می دهد. [5] طبق این آیه شریفه شرط ایجاد محبت و ارتباط، ایمان همراه با عمل صالح است. . و طبق فرمایش امام باقر علیه السلام غضب خداوند حضرت را از ما دور می کند . [6]  منابع در ادامه مطلب ..

[1].موسوعة کلمات الامام الحسین، ص 328

[2].امام خمینی

 [3].ابومنصوراحمدبن على بن ابیطالب طبرسى، احتجاج، ج 2، ص 599.

[4].بحار الانوار ،ج53،ص179

[5].سوره مریم ،آیه 96

[6] .کافی،ج1،ص343+ نوشته شده | پنجشنبه 2 تیر 1390 07:44 | نظرات ()

صفحات :