تبلیغات
کلبه‌ی سخن - دزدان عقیده در کمین مومنین

Mhdyks

 

اگر انسان عقاید مذهبی خود را از روی تحقیق و شناخت  بدست نیاورد زود از دست خواهد داد.کسی که پا به دایره اسلام می گذارد، باید اصول آن را از طریق تحقیق و شناخت عقل بدست بیاورد ،چون شناخت و ایمان از روی تقلید صحیح نیست و اسلام نیز این نوع ایمان را قبول ندارد هر چند در ظاهر مسلمان محسوب شده و به او حکم مسلمان بار می شود و یکی از ملاکهای برتری دین اسلام بر سایر ادیان همین عقلانی بودن آن است که تمام اصولش موافق عقل و فطرت می باشد، و هر کسی با عقل سلیم و شناخت دقیق تلاش کند تنها به راه اسلام خواهد رسید . هر چند بعضی فروع دین فرا عقلی است و عقل قدرت درک آن را ندارد و این به معنای ضد عقلی بودن نیست .

در روایات زیاد به مسئله معرفت و آن هم در سطحی بالاتر تاکید شده است و شاید علت آن مصون ماندن ایمان و عقیده انسان از آسیب می باشد .و تاکید روایات به معرفت امام[ 1 ]، در دوران آخر الزمان دو برابراست به طوریکه عدم شناخت امام را مساوی مرگ جاهلی دانسته اند .

از زمان خلقت آدم،  دشمنان فطرت و انسانیت دنبال فرصتی بوده اند که تا  خدا را از حرمش [ 2 ]بیرون کرده و خودشان جایگزین خداوند شوند . به همین خاط از راههای مختلفی وارد می شوند و یکی از راههایی که تقریبا در آن به هدف خود می رسند همرنگ کردن خود با عقاید مردم و سپس تحریف همان عقاید می باشد . به عنوان مثال نخستین تحریف های دین مسحیت به دست مردی از یهودیان متعصب رخ داد که با وجود اعلان مسیحی بودن ، فلسفه غرب را جایگرین آموزه های دین مسیحیت کرد . که شما می توانید مقاله یهودیان مخفی نوشته یوسف رشاد را مطالعه کنید تا با نحوه دستیابی یهودیان به مسیحیت بیشتر آشنا شوید .

این آسیب ها خصوصا در این زمان بیشتر بوده و همواره عقیده پاک مردم به مهدویت و آمدن مهدی موجود موعود از این آسیب مصون نمانده است که در صورت بی بصیرتی مردم و بی معرفتی،  دشمن به راحتی می تواند حداقل این عقیده را گل آلود کند  و در ادامه کار آن را از دل و قلب مومنین پاک کند و این حملات علیه مهدویت گاهگاهی با ظهور مدعیان دروغین ، چاب کتاب ، کاریکاتور و غیره انجام می گیرد . و کتاب رمان مدیکس نوشته تورگان گولر - کتابی است که در مدت سه ماه توانست به چاپ شانزدهم برسد -نمونه ای است که در آن مهدویت تحریف شده و هر چند ما از انگیزه نویسنده این فرد اطلاعی نداریم .+ نوشته شده | سه شنبه 10 آبان 1390 05:52 | نظرات ()

صفحات :
نمایش نظرات 1 تا 30