تبلیغات
کلبه‌ی سخن - ملائکه به صف می ایستند ..

به نام آنکه مولایمان را مهدی فاطمه علیهما السلام قرار داد.

در زیارت مولایمان حضرت سید الشهداء علیه السلام اسراری است که پرنده اندیشه و فکر را توان پرواز تا آن قله رفیع نیست همانطوریکه که ولادتش ،حیاتش ،شهادتش و تربت پاکش مملو از اسرار الهی است .

اگر چنین اسراری در زیارتش نبود خداوند تبارک و تعالی ،ابتدا -قبل از نظر کردن به حجاج گرد آمده در عرفات -به طواف کنندگان حرمش نظر نمی فرمود و برات رهایی از آتش جهنم و وعده بهشت به زیارت کنندگانش اعطاء نمی فرمود و در هر مناسبتی زیارت او را فضیلت نمی بخشید .شب قدر ، عید فطر ، عید قربان ، عید غدیر و غیره .

اگر در زیارت او چنین سری نبود این همه کرامت و بزرگواری برای طواف کنندگان دور حرمش به وقوع نمی پیوست .این همه مریض شفا نمی یافت . حاجت حاجت مندان روا نمی شد و بر استمرار زیارتش اینقدر آثار و برکات مترتب نمی شد.

اگر چنین سری در زیارتش نبود فرشتگان الهی برای زیارتش صف بندی نمی شدند .و دوستداران او برای زیارت تربت پاکش حاضر نمی شدند و این همه سختی و اذیت را به جان بخرند ،اسیر و شکنجه شوند ،و یا حتی دست از جان بشویند .

اینکه چه اسراری در زیارت امام مظلوم و تشنه لب وجود دارد خدا می داند و امام زمان. امام زمانیکه تنها وارث بجای مانده از امام حسین علیه السلام ادامه دهنده راه او ،انتقام گیرنده از دشمنان او ، خون خواه واقعی او ،زائر همیشگی او ، روضه خوان دل سوخته او ، و گریه کننده داغدار اوست و اوست که از سر درد می نالد و خطاب به جد بزرگوارش می فرماید :

«اگر روز گاران مرا به تاخیر انداخت و تقدیر الهی مرا از یاری تو برداشت و نتوانستم با دشمنان تو ببجنگم ،هر صبح و شام بر تو ندبه می کنم و برایت بجای اشک خون گریه می کنم1

(هم نوا با یوسف فاطمه و دانلود زیارت ناحیه مقدسه با صدای میر داماد)

بعضی از جملات از کتاب اشکواره امام زمان علیه السلام گرفته شده است .

1-فرازی از زیارت ناحیه مقدسه .+ نوشته شده | جمعه 3 دی 1389 23:46 | نظرات ()

صفحات :